Oleje i smary do modeli RC od Tornado

oleje i smary do modeli rc

Każdy doświadczony modelarz, fanatyk swojej pasji wie, jak ważna jest dbałość o swój model.
A Ci mniej doświadczeni lub początkujący wiedzieć to powinni 🙂
Nasza hurtownia, oferując Wam prawdziwe majstersztyki modelarskie – zarówno popularne i cenione, jak i te trochę mniej znane, ale dobrze sprawdzone – proponuje również środki do ich pielęgnacji i konserwacji.
Dziś trochę nasmarujemy Wam o smarach i olejach marki Tornado, a w tym też trochę o nowościach.

Oleje i smary tornado – porywająca jakość

Gimmik niemal od początku swojej historii miał na uwadze Waszą troskę o modele, oferując, oleje i smary kilku niezawodnych marek. Od dłuższego czasu trzymamy się przede wszystkim firmy TORNADO. Wysoka jakość ich produktów po prostu porywa… i nie puszcza 🙂

Gama produktów

Tornado to, po pierwsze, oleje i smary do modeli RC. Z naszych propozycji możecie wybierać te do konserwacji silnika, do filtrów powietrza, do łożysk kulkowych lub jednokierunkowych oraz te najbardziej popularne – oleje do dyferencjałów i amortyzatorów. Na tych dwóch ostatnich chcielibyśmy skupić się najbardziej w kwestii olejów.

Olej do „amorów”…

…czyli po prostu do amortyzatorów możecie nabyć u nas w gęstościach od 100 cSt do 1500 cSt* [*o jednoscte lepkości i tabeli konwersji możecie przeczytać w odrębnym naszym artykule]. Dobór odpowiedniej gęstości jest bardzo ważny, ponieważ przy zmianie gęstości można zmienić wysokość i szybkość odbicia amortyzatora. Im wyższą lepkość wybierzemy, tym większe będzie odbicie i odwrotnie.
Opierając się na doświadczeniu naszego Działu Technicznego, można powiedzieć, że lepiej dobierać nieco rzadsze gęstości. Najczęściej dobierane są te między 200 a 600 cSt i takie polecamy przede wszystkim.

Olej do dyferencjałów

Tu z kolei warto wybierać te gęstsze- między 20.000 a 30.000 cSt, ale to również wszystko w zależności od Waszych potrzeb. Dzięki temu olejowi możemy zapobiegać lub regulować stały poślizg jednego z kół podczas skrętu modelu. Na torach off-road korzysta się zwykle z większej gęstości oleju, a na gładkich torach z dużą przyczepnością – stosujemy te z mniejszą gęstością. Ogólnie w ofercie możecie znaleźć u nas je w rozpiętości 2000 cSt do nawet 1 mln cSt.

Czary – SMARY

Dzięki smarom możemy zadbać o drobne, ale jakże ważne elementy swoich modeli oraz wpływać na ich prawidłową, gładką pracę.
Smary TORNADO, które proponuje Wam nasza hurtownia modelarska są bezpieczne dla elementów plastikowych. Idealnie sprawdzą się w elementach zawieszenia oraz silnikach. Czy to w modelach elektrycznych czy spalinowych. A dodatkowo są nietoksyczne i na pewno znajdą zastosowanie również w domu.
Do wyboru macie smar szary, pomarańczowy, niebieski oraz do dyferenecjałów 300.000 cSt.

Co nowego?

Do tej pory mogliście korzystać z pojemności 50 ml jeśli chodzi o oleje i smary do modeli RC. W tej chwili możemy Was zaopatrywać już w  buteleczki 150ml, które zaczynają mieć przewagę nad tymi mniejszymi jeśli chodzi o popularność.
Dodatkowo proponujemy również komplet olejów w postaci całej półki, gdzie macie pełną gamę olejów w ilościach 3x po 50 ml. Taki wyposażony stojak na pewno znajdzie swoje miejsce w modelarniach, serwisach czy sklepach, gdzie dba się o kondycję posiadanego sprzętu. A plusem zakupu tego kompletu jest fakt, że elegancką półkę dostajecie gratis.

oleje i smary do modeli rc

Jak sobie posmarujesz, tak sobie pojedziesz 🙂

Nasuwa się jako staropolskie powiedzonko modelarskie 🙂 Ale poważnie rzecz biorąc – dobór odpowiedniego produktu i jego gęstości gwarantuje sprawną i bezpieczną pracę Twojego modelu, jego dłuższą żywotność i mniej kłopotów z konserwowanymi elementami.
Dalego szczerze polecamy naprawdę sprawdzone powyższej marki.
Wpadajcie na naszą stronę i niech moc TORNADO będzie z Wami!