Land Rover Defender od Rastar

land rover defender

Niektóre samochody po prostu nie są stworzone do tego, by jeździć trasą najkrótszą, a tym bardziej, najłatwiejszą. Są stworzone do tego, by dawać kierowcy frajdę oraz adrenalinę z jazdy. Takim właśnie autem jest Land Rover Defender. Samochód wykonany przez znanego producenta – Rastar – któremu poświęciliśmy już wpis całkiem niedawno. Jak się zapewne domyślacie, do czynienia mamy z samochodem na licencji Land Rover, co za tym idzie, jest to model, który wiernie odzwierciedla wszystkie detale prawdziwego pojazdu. Jakie to detale? Dla kogo jest ten samochód oraz co sprawia, iż jest on tak popularny w hurtowni Gimmik? Dowiecie się z tego wpisu.

Więcej szczegółów…

…a jest ich niemało. Począwszy od otwieranych drzwi, przez realistyczne odwzorowanie nadwozia, na bieżnikowanych oponach skończywszy. Dzięki kołom, samochód może wjechać w nieco trudniejszy teren niż asfalt lub podłoga – np. szuter, piasek lub śnieg. W końcu Land Rover Defender to samochód terenowy. Auto jest jednak zabawką, a nie profesjonalnym modelem. Nie jest przystosowany do jazdy w ekstremalnych warunkach, a raczej do użytku stricte rekreacyjnego.

land rover defender

Amortyzowane zawieszenie sprawia, iż model zachowuje się podczas jazdy jak prawdziwe auto – czuć i widać każdy wybój i dziurę. Dzięki wykonaniu z plastiku ABS nie musimy się martwić o uszkodzenia modelu – powinien wytrzymać większość kolizji. Tym razem nadajnik, który otrzymujemy działa na częstotliwości 27/40MHz. Pomimo, że wiele razy pisaliśmy o wyższości częstotliwości 2.4GHz – w tym wypadku możemy mieć pewne wątpliwości. Model z pewnością będzie dobrym prezentem dla dzieci. Zastosowania nadajnika z mniejszym zasięgiem sprawi, iż model nie ucieknie zbyt daleko, utrudniając zabawę.

land rover defender

Auto rozwija prędkość około 10km/h, co jest całkiem niezłym wynikiem jak na zabawkę.W zestawie otrzymujemy rzeczony samochód, nadajnik z anteną oraz, zależnie od wersji – dodatkowo, akumulator wraz z ładowarką.

Dwie wersje

Nasz Land Rover występuje w dwóch wersjach i to nie kolorystycznych – te swoją drogą. Mamy w ofercie samochód w skali 1:14 oraz 1:24. Między autami jest jednak więcej różnic poza rozmiarem. Mianowicie, pierwszy z nich, czyli ten większy, posiada akumulator oraz ładowarkę do niego. Co to oznacza, chyba wszyscy wiedzą. Za każdym razem, kiedy bateria ulegnie rozładowaniu, możemy ją naładować ponownie i z powrotem cieszyć się jazdą. Jak sytuacja wygląda w przypadku Defendera w skali 1:24? Do uruchomienia go potrzebujemy 3 szt. baterii AA. Jedno i drugie rozwiązanie jest optymalne zarówno dla dużego, jak i małego modelu.

land rover defender

To oczywiście nie koniec różnic pomiędzy modelami. W wersji większej możemy otworzyć drzwi, zarówno te dla pasażerów oraz tylne i zajrzeć do środka, czego, niestety, nie uświadczymy w modelu mniejszym – zapewne niewielkie rozmiary nie pozwalają na takie udogodnienie.

Świetny prezent na każdą okazję

Land Rover Defender to z pewnością idealny prezent dla dzieci, które interesują się szeroko pojętą motoryzacją lub modelarstwem. Nie jest powiedziane, że dużym dzieciom nie wolno się nim bawić – wręcz przeciwnie. Prosta i zwarta konstrukcja pozwolą gładko wejść w świat modelarstwa i – z czasem – przenieść się na większe i bardziej skomplikowane auta. Wszyscy wiemy, że modelarstwo RC to wspaniała pasja – dlaczego więc nie rozpocząć z nią przygody od samochodu Land Rover Defender? My jesteśmy na tak.