Pangolin Crawler – pogromca gór

pangolin crawler

W hurtowni Gimmik znajdziecie wiele aut typu „rock crawler”. Co to takiego  ten rock crawler? W uproszczeniu – auto, które potrafi wspinać się pod ekstremalnie strome podłoża. Nie rozwijają zawrotnych prędkości jak, dla przykładu, auta typu drift i onroad. Nie do tego, jednakowoż, zostały stworzone. Swój prawdziwy charakter ujawniają dopiero w terenie, i to trudnym.

Dla wielu z was rock crawlery z naszej oferty mogły być czasami za małe wobec wyzwań, które przed nimi stały. To przeszłość. Na tor właśnie wjeżdża Pangolin Crawler w skali 1:10 – jeden z najwyższych i największych crawlerów, jakiego możecie od nas dostać. Co takiego sprawa, że Pangolin dostał swoje 5 minut na naszym blogu wobec tysięcy innych aut z naszej oferty? Dowiecie się poniżej.

Wygląd i estetyka

Nie dajcie się zwieść uśmiechowi, który radośnie szczerzy do was swoje zęby, zapraszając do zabawy. To wcale nie jest taka zabawka, na jaką wygląda. Ogień na karoserii jest kolejnym tylko dowodem, że to, co znajdziemy poniżej – jest potężną maszyną do pokonywania gór.

pangolin crawler

W naszej ofercie znajdziecie auto Pangolin w czterech wersjach nadwozia – każdy znajdzie dla siebie to, co mu się najbardziej podoba. Od typowych monster trucków aż do jeepów. Każdy kolor nadwozia został odpowiednio zróżnicowany przez producenta, z zachowaniem, jednak, tych detali, dzięki którym już z daleka wiem, iż mamy do czynienia z Pangolin Crawler.

 

Co kryje się wewnątrz

To, na co wszyscy czekaliśmy – mianowicie specyfikacja auta. Po zdjęciu karoserii ukazuje nam się terenowy potwór, o którym nikt nie pomyślałbym, iż może się on uśmiechać do kogokolwiek. Na myśl przychodzą raczej rozrywana na kawałki ziemia przez koła o ogromnej średnicy równej 126mm. Opony z miękkiej mieszanki są bieżnikowane – znakomicie trzymają się podłoża podczas zakrętów i jazdy pod górę.

pangolin crawler

Jeszcze przed produkcją pojazdu należało przemyśleć wszystkie czynniki, które będą miały wpływ na użytkowanie auta w trudnym terenie. Rama pojazdu wykonana jest z anodyzowanego aluminium, nie z żadnego plastiku. To, wszak, auto do zadań specjalnych. Standardem, rzecz jasna, są zderzaki po obu stronach samochodu, które chronią naszą uśmiechniętą karoserię przed zadrapaniami. Szczególnie warto zwrócić uwagę na amortyzatory olejowe, które stanowią pewną ochronę przed uszkodzeniami podwozia. Zawieszenie pojazdu jest bardzo elastyczne. Kiedy jedno koło wpadnie w opresję – pozostałe go z niej wyciągną. A kiedy trzy koła wpadną w opresję? Co wtedy? Z pomocą przychodzi napęd na cztery koła. Jedna oś ma na tyle w sobie siły, że bez problemu wyciągnie cały samochód z najgłębszego dołu.

Elektronika

Pangolin nie jest demonem prędkości – to trzeba przyznać od razu. Jeśli chcecie adrenaliny i szybkiej jazdy – zapraszamy do przejrzenia aut typu onroad. Jako główne i jedyne źródło napędu zastosowany standardowy silnik szczotkowy klasy 540, który jest wystarczająco mocno do jazdy w terenie oraz wspinaczki. Do silnika dołączony, jest, oczywiście, regulator obrotów, bez którego, jak wiadomo – nie pojedziemy zbyt daleko. Elektronika nie jest zasobożerna, dlatego producent pokusił się o dodanie akumulatora 7.2V o pojemności 1800mAh. Miejsca wewnątrz modelu jest sporo, toteż nic nie stoi na przeszkodzie, aby wymienić akumulator na większy i przedłużyć czas zabawy.

Warto również wspomnieć o skrzyni biegów wraz z mechanizmem różnicowym, który blokuje się. To oznacza, że jazda ze skręconymi pod dużym kątem kołami staje się możliwe i, co ważniejsze, dziecinnie prosta.

Opinie naszych klientów

Zdajemy sobie sprawę z tego, że poza naszą recenzją, oczekujecie opinii kogoś, kto użytkuje model już dłuższy czas w celach rekreacyjnych i jest to jak najbardziej uzasadnione. W końcu to dzięki wam – naszym klientom – możemy pochwalić się modelami takimi, jak Pangolin Crawler. Poniżej przeczytać możecie opinię jednego z naszych klientów, który postanowił zakupić rzeczony samochód:

„Pangolin Crawler 2.4GHz skala 1:10 to dobry pojazd dla początkujących jak i tych którzy posiadają już doświadczenie z tego typu pojazdami. Po krótkim lecz intensywnym użytkowaniu padło serwo przedniej osi. Nie jest odporne na wodę, potrafi nastąpić zwarcie i przegrzanie układu sterującego. Polecam je wymienić tym osobom, które planują pojeździć w mokrym terenie. Poza tym pojazd dobrze zrobiony, silny i odporny na upadki ze skał, przewrotki. Potrafi poradzić sobie naprawdę w trudnym terenie, skały, piach, korzenie drzew. W zestawie jest akumulator 2000 mAh, który spokojnie pozwala na godz. szaleństwa w terenie. Gorąco polecam sprzedającego, bardzo dobre ceny, świetny kontakt, rewelacyjna obsługa i ekspresowa wysyłka. Polecam produkt jak i sprzedającego.”