Akcesoria do modeli RC MP-JET

akcesoria do modeli RC

Dla wielu osób niezaznajomionych z branżą modelarstwa zdalnie sterowanego, nasze auta, łodzie i samoloty wydają się dla nich zwykłymi zabawkami. Nic bardziej mylnego, choć domyślamy się, poniekąd, dlaczego tak uważają, a nie inaczej. Na pierwszy rzut oka wszakże nasz Audi Q5 i, powiedzmy, Blaze Truck mają te same funkcje. Jeżdżą do przodu, do tyłu, skręcają i od czasu do czasu zahamują. Kiedy, jednak, spojrzymy trochę głębiej w świat modelarski, okaże się, że różnic pomiędzy tymi autami są setki. Jedną z nich są części zamienne. To, co odróżnia zabawkę od profesjonalnego modelu jest m.in. pełen zestaw części zamiennych do niego, począwszy na karoserii, przez silniki, na małych śrubkach skończywszy. Są nawet firmy, których główną specjalizacją są części do modeli RC. Mowa o MP-JET. W dzisiejszym wpisie skupimy się na tym, jakie ciekawe części tego producenta możecie znaleźć w hurtowni Gimmik i – co najważniejsze – do czego one w ogóle służą.

 

Akcesoria do samolotów RC

Zasada sterowania samolotami RC jest w dużej mierze taka sama jak prawdziwym samolotem. Zamiast, jednak, pedałów, drążka i dźwigni przepustnicy mamy aparaturę sterującą, jednak MP-JET nie zapewnia takich produktów. Dostajemy jednak od nich specjalne pręty, które poruszają lotkami samolotu, zmieniając jego przechył i, w konsekwencji, kierunek. Te pręty to bowdeny. Zasada działania jest prosta. Kiedy chcemy, aby samolot przechylił się na lewą stronę, kierujemy aparaturą w odpowiedni sposób – natomiast bowdeny na lotkach napinają się na jedną stronę, a po drugiej stronie się luzują, napinając lotki. Opór powietrza robi resztę i samolot przechyla się w lewo.  Lotki, klapy i inne części ruchome montujemy na specjalnych zawiasach, dzięki którym jest w ogóle możliwe sterowanie nimi.

akcesoria do modeli rc

Jak widać, konstrukcja samolotów modelarskich bardzo przypomina samoloty drugowojenne, które były sterowane dokładnie na takiej samej zasadzie. Oczywiście, to nie koniec akcesoriów do samolotów. Mamy bowiem jeszcze kołpaki, które stanowią element ochronno-estetyczny.

 

Części do łodzi

Sercem łodzi jest silnik, jednak, łódź nie popłynie, jeśli jej śruba nie obraca się. Układ napędowy łodzi jest na tyle oddalony od śruby, że przeniesienie momentu obrotowego możliwe jest dzięki wałom napędowym, które również oferuje MP-JET. Wały również możemy ze sobą łączyć za pomocą łączników sztywnych. Należy pamiętać o odpowiednich wymiarach.

Do połączenia wałów, które nie są w linii prostej względem siebie, ale są znacznie wychylone, zastosujemy kardan. Jest to specjalna „nakrętka” na wał, która umożliwia połączenie ich ze sobą, w jakiej pozycji by nie były. Nie można też zapominać o sterach, dzięki którym możliwe jest skręcanie łodzią na boki.

 

Samochody

MP-JET głównie skupia się na łodziach i samolotach, jednak, komponenty, których używamy w łodziach RC, często pasują również do samochodów – na przykład przekładnie do silników lub chłodzenie na silnik czy też regulator. Znajdziemy również świece żarowe, które są bardzo ważnym elementem silników nitro bowiem żarząca się świeca umożliwia odpalenie maszyny. Oprócz tego, do samochodów możemy zamówić filtr paliwa, przewody paliwowy lub przewód tankujący.

A to dopiero początek

Powyżej zaprezentowaliśmy dosłownie kilka produktów MP-JET – takich, których zastosowanie jest dla was jasne. W ofercie producenta znajdziecie jednak całą masę innych części i akcesoriów, których zastosowanie jest bardzo szerokie. Linki stalowe lub śruby są teoretycznie przeznaczone do modeli RC, ale dobrze wiemy, iż są to elementy, które możemy wykorzystać dosłownie wszędzie tam, gdzie są nam potrzebne. Śruby występuję w wielu wersjach, zależnie od waszych potrzeb. Tradycyjne stalowe wkręty, śruby pod śrubokręt ampulowy lub śruby plastikowe do lżejszych zadań. A do śrub mamy nakrętki. A do nakrętek… podkładki.

akcesoria do modeli rc

Oferta MP-JET, jeśli chodzi o akcesoria do modeli RC i niewielkie części jest naprawdę ogromna. Jeśli lubicie majsterkować i tworzyć swoje własne, niepowtarzalne konstrukcje, gorąco zapraszamy do nas po części i akcesoria MP JET.