Ładowarka teleskopowa RC na zabawkowy plac budowy

ładowarka teleskopowa RC

Ostatnio dość sporo pisaliśmy na tematy techniczne – mianowicie zajmowaliśmy się doborem odpowiedniej elektroniki do modeli. Są to tematy raczej do osób, które są zaznajomione z tematem modelarstwa zdalnie sterowanego przynajmniej w stopniu średnim. Dziś zbaczamy z torów technicznych, a wchodzimy na te bardziej zabawkowe. Temat szczególnie przydatny dla rodziców i fascynujący dla najmłodszych konstruktorów. Zainteresowani powinni być również ci, którzy od dziecka marzą o pracy na budowie, ale wstydzą się przyznać. Każda z wymienionych grup może spełnić swoje marzenie, bowiem na plac budowy własnie wjeżdża ładowarka teleskopowa RC od Double Eagle

 

Budowa w skali 1:20

Na typowym polskim placu budowy zwykle znajdują się koparki, przysłowiowe widłaki, ciężarówki, wywrotki i stare puszki po piwie. Ładowarka teleskopowa to nierzadko ewenement, który pozwala nam sądzić, iż na tej budowie powstaje coś innego, a nie – jak to zwykle bywa – kolejny dyskont z owadem w logo.

Nie inaczej jest w przypadku pojazdu Double Eagle. Producent w swojej ofercie zawarł wiele typów koparek oraz wywrotek, ale ładowarka to absolutna nowość w Gimmiku. Tak jak w przypadku innych modeli – tak i tutaj mamy do czynienia z modelem w pełni funkcjonalnym, który nie tylko jeździ i skręca. Łyżka – lub jak kto woli – nabierak jest w pełni funkcjonalny. Potrafi wysunąć się na wysokość dwukrotnie wyższą od samego modelu. Ile dokładnie zatem? Biorąc pod uwagę 145 mm wysokości – samą łyżkę jesteśmy w stanie wyciągnąć na niemalże 30 cm. Rzecz jasna, sam nabierak jest w pełni sterowalny – do tego stopnia, że możemy towar załadować do oporu, a następnie wysypać… na przykład, na zabawkową wywrotkę. To jednak nie koniec. Długość modelu wynosi 38 cm, co jest niezłym wynikiem jak na zabawkę dla dzieci.

 

Ale czy to koniec atrakcji?

Absolutnie nie. Zabawa dopiero się rozkręca. Model stara się imitować dźwięk prawdziwej maszyny budowlanej – a zatem zamiast wesołych melodyjek czeka nas raczej słuchanie wysłużonego raczej już silnika diesla – realizm jak się patrzy!

ładowarka teleskopowa RC

Co więcej – dodatkową atrakcją jest tutaj tryb demonstracyjny, podczas którego model wykona szereg zaprogramowanych ruchów, prezentując wszystkie swoje walory wizualne i techniczne – całkowicie bez naszej ingerencji. Jeśli jednak, mamy ogromną ochotę ingerować w jego działanie, to w zestawie znajduje się nadajnik 2.4GHz, który pozwoli sterować ładowarką bez żadnych zakłóceń na dystansie do 30 metrów.

ładowarka teleskopowa RC

Jakby realizmu było mało, producent umieścił w zestawie… kamienie. Sztuczne. Jeśli martwiliście się tym, że żyjecie w mieszkaniu w bloku i nie macie zbytnio czego przewozić – bez obaw. Oczywiście, nie ma przeszkód, aby załadować pojazd prawdziwymi kamieniami – wszakże trochę brudu jest stanem wręcz pożądanym przy pracy tego typu.

Sprawy techniczne

Warto również uświadomić sobie, że ładowarka teleskopowa RC, pomimo bycia zwykłą zabawką na pierwszy rzut oka – jest produktem naszpikowanym elektroniką. Co za tym idzie, akumulator w zestawie wystarczy na około 15 minut nieprzerwanej jazdy. Dużo, mało – oceńcie sami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokupić dodatkowy akumulator i wydłużyć czas zabawy dwukrotnie.

Po drugie – ładowarkę wykonano z materiału znanego jako ABS. Jest to wzmocniony plastik. Co to oznacza dla młodego budowlańca? A to, że kiedy nie opanuje mocy pojazdu i uderzy w nim w ścianę, to… nic się nie stanie. Model przetrwa bowiem większość kolizji z twardymi powierzchniami, jednakowoż, wszystko w granicach rozsądku. Co jeszcze? Jeśli jesteśmy zapominalscy i nie wyłączymy ładowarki po zabawie (co ma destrukcyjny wpływ na akumulator) – zrobi ona to za nas. Model posiada specjalne zabezpieczenie, które wymusza na nim wyłączenie się, gdy pozostaje przez dłuższy czas w stanie niepewności.

 

Warto czy nie?

Ależ oczywiście, że tak. Choćby dlatego, że nieczęsto zdarza się posiadać własną ładowarkę teleskopową w swojej kolekcji. Nie wspominając już zadaniach specjalnych, do których przeznaczony jest ów produkt. Świadczy o tym chociażby wysokość, na którą można wyciągnąć łyżkę, która z kolei osadzona jest na w pełni ruchomym ramieniu.

Ładowarka teleskopowa RC to gratka dla wszystkich fanów ciężkiego sprzętu, którzy chcieliby dodać pierwszy lub któryś z kolei model budowlany do swojej kolekcji. Warto również wspomnieć, że model występuje w wersji RTR. Nie musimy martwić się o to, czy do zabawy potrzeba czegoś jeszcze. Wystarczy wyjąć pojazd z pudełka i rozpocząć budowę.