Samochody XLH

Samochody XLH

Od dłuższego czasu już serwujemy naszym klientom auta produkowane przez XLH. Jest dość znaczący fakt, biorąc pod uwagę ich niespotykaną popularność wśród naszych klientów. To, że do tej pory jeszcze nie popełniliśmy żadnego wpisu na ich temat również nie przechodzi bez echa. Czas najwyższy nadrobić zaległości. Dowiecie się dziś, czym charakteryzują się samochody XLH oznaczone dość enigmatycznymi numerami oraz co sprawia, że są tak chętnie kupowane przez zapalonych fanów modelarstwa zdalnie sterowanego.

9115 powodów, by je kupić…

Dla oszczędności miejsca i ochrony środowiska (gdyby ktoś ten wpis wydrukował) ograniczymy się jednak do kilku najbardziej prominentnych zalet tychże aut. Oficjalnie auto nosi nazwę „Challenger”. Liczba 9115 wskazuje dokładnie model, o którym mowa i będziemy posiłkować się nią, by odróżnić jednego challengera od drugiego – wszakże jest to nazwa dość popularna.

Samochody XLH

Model o numerze 9115 wygląda jak typowy monster truck w skali 1:12. Jednakże bardzo szeroki rozstaw kół (265mm) sprawia, że sklasyfikujemy go jako truggy – a więc auto, które łączy w sobie cechy aut monster truck oraz buggy. Dodatkowo, 320mm długości – raczej standardowy wymiar auta w skali 1:12

Co jeszcze można powiedzieć o Challengerze XLH? Z pewnością to, że to NIE jest zabawka. Mamy do czynienia z pełnoprawnym modelem RC, który możemy dowolnie modyfikować i ulepszać. W przypadku większych awarii, również zapewniamy pełną gamę części zamiennych do modelu. Tak pełną, że spokojnie można złożyć kilka takich samych aut wyłącznie z części, które mamy.  Co jeszcze? Nadajnik 2.4GHz wydaje się być już standardem w modelarstwie RC, choć nie zawsze jest to regułą. Autem odjedziemy na odległość około 80 metrów i to – uwaga – z prędkością maksymalną do 40 km/h. Perły polskiej motoryzacji, czyli maluchy – miałyby równego przeciwnika na drodze. Przy odrobinie umiejętności, jesteśmy wprowadzić auto w poślizg kontrolowany, tzw. drift – dzięki napędowi na tylną oś. Do auta dołączony jest akumulator o pojemności 800mAh oraz ładowarka. Pozwoli to na około 15 minut nieprzerwanej zabawy.

 

9116 zadowolonych klientów…

Nie tylko dążymy do takiej liczby klientów zadowolonych z aut XLH, ale chcemy ów wynik przebić i zostawić w tyle. Drugi model od XLH zyskał bardzo oryginalną nazwę „Racer”, co niejako wymusza na nas używanie numerków.

Pomiędzy Challengerem a Racerem różnice występują głównie pod względem kształtu. Otóż model nr 9116 może pochwalić się długością równą 34 cm oraz jeszcze szerszym rozstawem kół – aż 27 cm… niemalże jeżdżący kwadrat. Poza tym sama karoseria również jest mniejszych rozmiarów względem większego brata. Model ma o wiele smuklejsze kształty, które w jakimś stopniu wpływają na ogólną aerodynamikę modelu. Czy kształt karoserii sprawi, że model pojedzie szybciej? To raczej pytanie do doświadczonego fizyka.

Samochody XLH

Cała reszta, tj. elektronika, wytrzymałość i inne parametry są identyczne w obu modelach. Zatem, kontynuując wątek z poprzedniego akapitu – oba auta wyposażone są w cztery amortyzatory o bardzo dużym skoku oraz wielkie koła. Opony posiadają dość głęboki bieżnik. Samochody XLH idealnie nadają się do jazdy typu off-road. Na asfalcie też będą szybko jeździć, ale dopiero w trudnym terenie oba auta rozwijają skrzydła.

 

9115 + 9116 =

Który model wybrać? Trudne pytanie – w końcu oba są do siebie bardzo podobne pod względem parametrów technicznych. Różnią się za to wyglądem. Po prostu wybierzcie ten, który wam się bardziej podoba. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć dwa auta naraz. Samochody XLH są gwarancją świetnej zabawy. Z pewnością, nie raz was pozytywnie zaskoczą. W razie wątpliwości, rzecz jasna, służymy pomocą i radą techniczną.