Łodzie zdalnie sterowane

 

Łodzie zdalnie sterowane pojawiają się w wersji wyścigowych motorówek, łodzi do wywozu zanęty, czy repliki okrętów wojennych. To właśnie na replikach dzisiaj się skupimy.

Łodzie zdalnie sterowane znane  z lekcji historii

Każdy miłośnik historii jak i modeli zdalnie sterowanych może być zachwycony idealnymi replikami okrętów, które zaznaczyły się na światowych kartach historii. Jiangkai II, Bismarck oraz Rosyjski niszczyciel Sowriemienny, to pozycje dostępne w gimmik.net.

Każdy z okrętów jest inny, ponieważ każda z tych łodzi była wyprodukowana w innej stoczni, w innym kraju, stworzone do określonych celów bojowych. Producent tych modeli zdalnie sterowanych – TPC. Każdą z tych replik jednak łączy wspólny mianownik, wspaniale dopracowane szczegółów. Detale takie jak: wieżyczki z działkami, wieże radarowe, czy, radary czy miniaturkę śmigłowca, to mocna strona tych modeli. Łodzie wykonano z trwałych materiałów co powoduje, że zabawa tymi modelami zdalnie sterowanymi , to sama przyjemność.

Łodzie zdalnie sterowane
Łodzie zdalnie sterowane

Łódź 3831A

Pierwszy z modeli to okręt wojenny fregata rakietowa typu 054A klasy Jiangkai II, to model działającej w siłach zbrojnych Chińskiej Republiki Ludowej. Łódź 3831A, posiada ulepszony system obrony przeciwpowietrznej (szczególnie pocisków rakietowych HHQ-16, uważanych za ulepszoną wersję rosyjskiego systemu SA-N-7). Stały się dobrze uzbrojonymi fregatami ogólnego przeznaczenia.

Łódź 3827A

Model zdalnie sterowany niemieckiego pancernika z okresu II wojny światowej. HT- 3827A Pancernik Bismarck wyszedł w swój pierwszy rejs do Gotenhafen (okupacyjna nazwa Gdyni). Pancerniki typu Bismarck były największymi okrętami w historii Niemieckiej Marynarki Wojennej i najcięższymi pancernikami, jakie kiedykolwiek zbudowano w historii Europy. Ten model zdalnie sterowany ma 71 cm długości.

Łodzie zdalnie sterowane
Łodzie zdalnie sterowane

Łódź 2879A

Przedstawiamy model rosyjskiego niszczyciela rakietowego Sowriemiennyj projektu 956A (w kodzie NATO typ Sovremenny). Głównym przeznaczeniem typu Sovremenny są ofensywne działania przeciwko nieprzyjacielskim siłom nawodnym, ale jednostki projektu 956 Sarych posiadają również pewne możliwości walki z okrętami podwodnymi i obrony przeciwpowietrznej, a także są zdolne do przeprowadzania operacji ostrzału celów lądowych. Ten model ma 78 centymetrów długości.

Każda z tych łodzi, to to inne detale, ponieważ cele wojenne dla każdego tego okręty były inne. Jest to niejako odkrywanie historii na nowo.Każdy z tych modeli po wyjęciu z pudełka będzie gotowy do walki,