Niezbędne narzędzia do naprawy modeli RC

Narzędzia do naprawy modeli RC

Wyposażenie warsztatu stanowi bardzo ważny punkt na liście priorytetów każdego modelarza. Odpowiednio dobrane narzędzia do naprawy modeli są gwarancją dobrze wykonanych prac a wysoka jakość narzędzi najczęściej przekłada się na ich trwałość. Narzędzia można podzielić na kilka kategorii, w artykule postaramy się przybliżyć w jakie narzędzia można zaopatrzyć się w hurtowni modelarskiej Gimmik.

Narzędzia do cięcia

Porządne ostrza, noże, nożyczki stanowią o wyglądzie detali w naszych modelach. Sklep modelarski Gimmik oferuje szeroką gamę tych narzędzi. Przykładem dobrych jakościowo ostrzy mogą być produkty firmy Maxx Knives dostepne pod linkiem:

Niezbędne narzędzia do naprawy modeli
Niezbędne narzędzia do naprawy modeli

W ofercie znaleźć można również noże krążkowe, którymi łatwością można ciąć zarówno w liniach prostych jak i po krzywiznach. Znakomicie nadają się do cięcia materiałów o wielu warstwach. Używanie noż krążkowego jest prostsze i szybsze niż używanie np. nożyczek.

Niezbędne narzędzia do naprawy modeli

Przykładem nietypowego noża jest płaski metalowy skrobak. To narzędzie przypomina klasyczną żyletkę, tyle że jego zastosowanie jest znacznie łatwiejsze dzięki wygodnemu uchwytowi. Za jego pomocą bez trudu można usunąć resztki kleju, uszczelek, naklejki z twardych płaskich powierzchni np. szyby czy lustra.

W tym miejscu nie możemy pominąć najczęściej używanych noży wysuwanych, w tym noży segmentowych. Noże te doskonale nadają się do cięcia używanych w modelarstwie materiałów: balsy, sklejki czy folii. Noże te są przydatne gdy budujemy modele RC, ale również w innych pracach domowych oraz zastosowaniach przemysłowych.

Narzędzia do naprawy modeli – do prac precyzyjnych

W tej kategorii narzędzi znajdują się lupy, pęsety czy uchwyty. Sklep Gimmik posiada w ofercie tego typu przedmioty ułatwiające prace z małymi elementami. Przykładem może być np. zestaw peset – w któtym znajdują się narzędzia z różnym typem końcówek: od pęsety z wąskim zakończeniem prostej, poprzez zakrzywioną i wydłużoną aż do pęsety z płaskim uchwytem.

Niezbędne narzędzia do naprawy modeli

Bardzo pomocny przy lutowaniu może być uchwyt – ramiona z zaciskami krokodylkowymi. Z podstawy wychodzi ku górze kilka ramion składających się z segmentów które można ustawić praktycznie pod dowolnym kątem.

 

Niezbędne narzędzia do naprawy modeli
Niezbędne narzędzia do naprawy modeli

Żelazka i suszarki do folii

To narzędzia do wykończeń modeli, za ich pomocą idealnie przyozdobimy model – przykleimy i naciągniemy folię termokurczliwą. Narzędzia te mają regulowaną temperaturę, jest to szczególnie przydatne przy nakładaniu folii na konstrukcje modeli ponieważ folie w innej temperaturze przyklejają się a w innej obkurczają – najpierw należy przykleić folię w odpowiednich miejscach a następnie naciągnąć ją za pomocą żelazka lub suszarki.

Klucze, śrubokręty i szczypce

to chyba najczęściej używane narzędzia. To za ich pomocą przykręcamy śruby, wkręty, chwytamy nakrętki. W ofercie znajduje się bardzo szeroka gama wkrętaków ampulowych, nasadowych sześciokątnych, śrubokrętów płaskich, krzyżakowych Narzędzia te są używane przy budowie modeli samolotów, łodzi RC i samochodów RC. Bardzo dobrym wyborem jest zakup gotowego zestawu porządnych narzędzi himoto

W takim zestawie znajdują się m.in. wkrętaki ampulowe, cążki, kątomierz czy szczypce do snapów. Wszystko zamknięte jest w eleganckiej walizce dobrej do transportu i przechowywania narzędzi.

W sklepie internetowym Gimmik z pewnością każdy modelarz znajdzie narzędzia odpowiednie dla swoich zastosowań. Nie ważne czy chodzi o prace przy modelu samolotu Rc, samochodu czy łódki. W razie pytań eksperci hurtowni Gimmik odpowiedzą na wszelkie pytania związane z doborem i zastosowaniem narzędzi modelarskich.