Aplikacja WK-iGCS – sterowanie dronem przez smartfona

Walkera, znany na naszym rynku producent helikopterów rc i dronów zdalnie sterowanych, do swojej oferty systematycznie wprowadza modele wyposażone w moduł wifi. Przykładem takich modeli jest np. Scout X4 czy też niewielki model QR Y100. Od niedawna posiadacze urządzeń mobilnych opartych na systemie iOS (tablety i smartfony Apple) mają możliwość sterowania takimi dronami bez konieczności użycia aparatury rc, a to za sprawą nowej aplikacji przeznaczonej na urządzenia Apple’a.

Aplikacja WK-iGCS na urządzenia iPhone

Aplikacja o której mowa nazywa się WK-iGCS i można ją pobrać za darmo ze sklepu iTunes. Kompatybilna jest z dotykowymi modelami urządzeń iPhone4/4s/5/5s/5c/6 iPod, na których zainstalowany jest system iOS w wersji 6.0 lub wyższej. Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji na swoim smartfonie mamy możliwość sterowania naszym modelem rc w dwojaki sposób: przy użyciu ekranu dotykowego swojego urządzenia mobilnego, na którym wyświetlane są drążki gazu i sterowania lub za pomocą wbudowanego w urządzenie akcelerometru/żyroskopu, gdzie wystarczy wychylać urządzenie w odpowiednim kierunku aby móc sterować naszym modelem zdalnie sterowanym.

Drążki sterowania wyświetlane na ekranie urządzenia mobilnego

Ponadto aplikacja umożliwia nam wybór kilku trybów lotu takich jak tempomat, tryb „podążaj za mną”, okrążanie obiektu, lot w określone miejsce, lot po określonych punktach. Możliwe jest również wyświetlanie informacji o stanie autopilota kiedy dron rc osiągnie cel. Aplikacja ma możliwość zapisywania punktów kontrolnych lotu w celu ich późniejszego użycia, odczytanie ich w dowolnym momencie a nawet ich edycję i nadpisanie jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Z pewnością jest to ciekawy dodatek dla osób korzystających z urządzeń mobilnych firmy Apple.

Poniżej krótki filmik promujący aplikację o której mowa w dzisiejszym artykule:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.