Rowerek biegowy Konig – recenzja

rowerek biegowy

Ostatnio rozszerzyliśmy trochę naszą ofertę w zakresie produktów nie-zdalnie sterowanych. Od tego momentu dość dużą popularnością cieszą się hulajnogi oraz rowerki biegowe – czyli zabawki, a raczej już pełnoprawne pojazdy dla najmłodszych. W tym wpisiu chcielibyśmy się skupić na jednym z nich – czyli na rowerku biegowym Konig.

 

Co to jest rowerek biegowy?

Rodzicom tego tłumaczyć nie trzeba, ale zaprawiony modelarz może mieć niemały problem z odróżnieniem jednego roweru od drugiego. Mamy dwie główne różnice pomiędzy rowerem, a rowerkiem biegowym:

 

  • rowerek biegowy nie posiada pedałów ani żadnego mechanicznego sposobu przenoszenia napędu
  • rowerek biegowy jest przeznaczony dla najmłodszych dzieci

rowerek biegowy

Jak zatem jeździć rowerem bez pedałów? Cóż, w tym wszystkim chodzi o to, że rowerki biegowe, paradoksalnie, do jazdy nie służą. Głównym ich zadaniem jest zaznajomić dziecko ze specyfiką poruszania się na rowerze i z tymże pojazdem również oswoić. Jeździć, owszem, się da, ale tylko, odpychając się nogami od podłoża. Coś w stylu hulajnogi na siedząco.

Rowerek biegowy Konig

Rowerek biegowy marki Konig to chyba najpraktyczniejszy produkt z naszej oferty. Sądzę tak, bo brakuje w nim światełek, dzwonków, naklejek, stopek i podobnych „bajerów”. Jego zadaniem jest nauczyć dzieci jeździć na rowerze, zachować odpowiednią postawę i bezpieczeństwo – co wychodzi całkiem nieźle. Jest jeden bajer, ale dość przydatny, więc o tym później. Rowerek biegowy bardzo przyciąga wzrok, bowiem oprócz białej ramy, reszta – czyli koła, siodełko i rączki są w kolorze zielonym. Gwarantujemy, że nikt nie przejdzie obojętnie wobec tego pojazdu.

 

Specyfikacja rowerka

Zaczniemy od ramy, która jest wykonana ze stali nierdzewnej. Rower jest dość ciężki nawet dla dorosłego – zatem dość solidny i stabilny. Siodełko natomiast jest wyłożone antypoślizgowym materiałem, który uniemożliwia zsuwanie się. Kierowanie rowerkiem odbywa się tak tradycyjnie jak tylko można, czyli za pomocą kierownicy. Brak tu udziwnień czy nietypowych rozwiązań. Na pierwszy rzut oka wiemy, czego można się spodziewać i to jest w tym wszystkim najlepsze. Nauka jazdy odbywa się szybko i bezproblemowo.

rowerek biegowy

Koła, czyli tak samo ważny element jak rama, są plastikowe. Najlepiej będzie jeździć na twardym i równym podłożu. Ze względu na specyfikę plastiku, jazda po żużlu, szutrze czy jakimkolwiek terenie, na którym występują nierówności nie będzie dobrym pomysłem. Rowerek biegowy sprawdzi się najlepiej w domu, na kostce, asfalcie… generalnie na każdym utwardzonym podłożu.

Dla kogo jest rowerek biegowy Konig?

Z pewnością, dla dzieci, które nie umieją jeździć na rowerze oraz ukończyły drugi rok życia. Mniej więcej do 6 lat można z powodzeniem używać rowerka, ale potem raczej konieczna będzie przesiadka na coś większego. Wszyscy wszakże wiemy, jak szybko rosną dzieci. Maksymalne obciążenie rowerka wynosi 20kg

rowerek biegowy

Jest jednak jeden bajer…

Ale tylko jeden i to przydatny – o czym pisałem wyżej. Mianowicie, rowerek biegowy Konig ma trzy koła. Nie jest to też typowy rowerek trójkołowy. Dwa tylne koła można albo ze sobą złączyć albo rozłączyć. W pierwszej konfiguracji rowerek biegowy zachowuje się dokładnie tak jak zwykły dwukołowy rower. Takie ustawienie polecamy dzieciom, które już potrafią utrzymać równowagę na dwóch kołach.

https://www.gimmik.net/usr/storage/25617/n027516f06396u.jpg

Druga konfiguracja to z kolei typowy rower trójkołowy. Tylne koła możemy rozłączyć i działają wtedy niezależnie. Jakie są zalety i wady obu ustawień? Przy kołach złączonych można rozwinąć nieco wyższą prędkość, bowiem dwa koła zawsze napotykają na mniejszy opór niż trzy. Z drugiej strony, nie polecamy korzystać z takiej konfiguracji od razu podczas pierwszej jazdy, bowiem wymaga ona umiejętności utrzymywania równowagi, no i większa prędkość wymaga zachowania szczególnej ostrożności.

rowerek biegowy

Koła rozłączone oznaczają, że o wiele trudniej jest się rozpędzić na rowerze. Konfiguracja zalecana na początek. Zresztą od pierwszego wejścia na rower do pierwszej jazdy minie jeszcze duuużo czasu.

 

Podsumowanie

Rowerek biegowy Konig to świetny początek dla dzieci, które bardzo chcą nauczyć się jeździć na rowerze. Gwarantujemy również, że jeśli nie chcą, to po zobaczeniu naszego pojazdu, z pewnością zechcą się nauczyć. Prosty w obsłudze, bezpieczny i przyjazny dla dziecka – to cechy, które charakteryzują rowerek biegowy Konig.