Firmware Futaba T18MZ – aktualizacja

Prodcucenci naszych urządzeń wziąż starają się poprawiać i optymalizować oprogramowanie co pozwala nam w pełni wykorzystać możliwości urządzeń. Tym razem bierzemy na warsztat naszą Futabę T18MZ/T18MZ WC która otrzymała najświeższe aktualizacje.

firmware futaba t18mz

W wersji 2.7.1 (nowy firmware Futaba T18MZ) producent postarał się o rozwiązanie problemu z brakiem możliwości regulacji komunikatów w trybie T-FHSS.

UWAGA: Nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na skutek ingerencji w fabryczne oprogramowanie aparatury rc. Aktualizacji firmware Futaba T18MZ dokonujesz na własną odpowiedzialność!

Przed aktualizacją nadajnika rc pamiętaj, aby pakiet zasilający nadajnik (akumulator rc) był naładowany w ponad 50%. Pamięć modeli po aktualizacji nie powinna ulec zmianom, ale dla bezpieczeństwa wykonaj kopię zapasową.

Proces aktualizacji:

1. Z oficjalnego źródła FUTABY pobierz oprogramowanie odpowiednie dla twojego urządzenia (w tym przypadku 18MZ Software Update Ver. 2.7.1):

Link do pobrania oprogramowania znajdziesz tutaj.

Futaba T18MZ

2. Po pobraniu i wypakowaniu pliku zostanie utworzona nowa lokalizacja o nazwie „Update„, którą należy przenieść plik do karty SD służącej do aktualizacji naszego nadajnika. (UWAGA: nasz plik musi być jedynym na karcie pamięci a więc dobrze jest sformatować kartę przed całym procesem).

3. Tak przygotowaną kartę pamięci możesz wsunąć do slotu w naszej aparaturze.

(UWAGA! należy pamiętać że w T18MZ obok slotu na kartę znajduje się mikro przełącznik suwkaowy, który należy ustawić w pozycji do góry aby cały proces mógł zostać zainicjowany). Teraz możesz włączyć aparaturę.

4. Po włączeniu aparatury należy potwierdzić rozpoczęcie procesu aktualizacji za pomocą dowolnego przycisku z pulpitu.

5. Cały postęp procesu będzie wyświetlany na ekranie nadajnika a po zakończeniu pojawi się informacja o możliwości bezpiecznego wyłączenia aparatury.

(UWAGA! Pamiętaj aby po wyłączeniu wszystkich diod Led przełącznik aktualizacji został ustawiony w pozycji dolnej).

6. W tym momencie możesz już cieszyć się poprawionym oprogramowaniem nadajnika Futaba oraz zoptymalizować jej ustawienia pod swoje preferencje!

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą nadajników rc dostępnych w hurtowni modelarskiej Gimmik.net!