Zdalnie sterowana zabawka od Double Eagle

Zdalnie sterowana zabawka to teraz bardzo rozchwytywany temat. Czy Wy też już czujecie Święta zbliżające się wielkimi krokami?

W ostatnim czasie niezwykle wzrasta świadomość rodziców odnośnie jakości i parametrów wybieranej zabawki dla swojego dziecka, a to bardzo ważne zjawisko.
Zabawka zdalnie sterowana Double Eagle

I jak to w życiu bywa, zwłaszcza w kategorii zabawki rc, nie tylko dzieci użytkują i testują. Poszukując frajdy w zabawie wyszukanym pojazdem… prawda Panowie? 😉 Skoro zabawki (i to dobrej jakości) są na topie, o tym dzisiaj będzie mowa. A dokładniej o solidnej propozycji do zabawy i na prezent.

Co w zestawie?

Przedstawiamy zdalnie sterowaną Betoniarkę firmy Double Eagle E518 w skali 1:20, wzorowaną na ciężarówce MAN, z systemem radiowym 2,4 GHz. Jest to zestaw (RTR) czyli gotowy do zabawy zaraz po wyjęciu z pudełka (do uzupełnienia zestawu potrzeba jedynie 2 baterii AA do pilota).

Cały zestaw (czyli model pojazdu, pilot, ładowarka sieciowa, akumulator Nimh 4,8V, 400 mAh oraz łopatka i instrukcja obsługi). Zabawka zapakowana jest w pokaźne pudełko o wymiarach: 57 cm x 19 cm x 27 cm, które dopełnia bardzo pozytywne pierwsze wrażenie.
Zdalnie sterowana zabawka

Samo auto rc już na starcie imponuje dziecku swoją wielkością. Jego wymiary, to w przybliżeniu 34 cm x 15 cm x 21 cm oraz wykonaniem (grube, porządne tworzywo sztuczne odporne na niejedno uderzenie). W energicznych odcieniach niebieskiego z elementami szarości, bieli i żółtego. Jak na takie rozmiary i dosyć sztywną konstrukcję. Jest bardzo zwinne, a wszelkie elementy, z których jest zbudowane, są mocno zespolone (zwiększa to bezpieczeństwo użytkowania). Jedyną pozycją, którą można odłączyć od pojazdu to łopatka.

Funkcje

Pojazd zdalnie sterowany posiada sterowaną obrotową „gruszkę”, którą uruchamiamy za pomocą przycisków na pilocie. Podczas jazdy do przodu, ciężarówka wydaje głośno i wyraźnie dźwięki pracy silnika (uwierzcie, rozmowa przez telefon, gdy betoniara pracuje za plecami jest bardzo utrudniona 🙂 ) ale większość dzieci lubić robić dużo hałasu, więc frajda dla nich jest podwójna). Efekty świetlne robią mega wrażenie – zabawka świeci intensywnie i w sposób ciągły czasie jazdy przednimi i tylnymi światłami oraz miga przy obracaniu gruszki. Podczas cofania słychać również dźwięk charakterystyczny dla cofania dużych pojazdów, a dodatkowo migają światła. W czasie skręcania, światła będą migać odpowiednio w lewo lub w prawo, jak prawdziwe kierunkowskazy. Poza tym ciężarówka ma przycisk demonstracyjny, dzięki któremu zabawka sama pokaże nam, co potrafi oraz funkcję automatycznego wyłączenia, jeśli przestanie być użytkowana przez dłuższą chwilę.
Zabawka budowlana RC Double Eagle

Jeśli chodzi o czas jazdy i odległość na jaką możemy sobie pozwolić, to odpowiednio ok. 20 minut i do 30m i w zupełności to wystarczy, żeby się nią nacieszyć. Można oczywiście dokupić również dodatkowy akumulator, jeśli model chce się eksploatować dłużej… lub jeśli w domu jest wojna o pilota i betoniarka używana jest na dwie i więcej par zniecierpliwionych rączek 🙂

Zdalnie sterowana zabawka

Na podsumowanie, po miesięcznych testach, jakie działy się ostatnio w moim domu, mogę śmiało stwierdzić, że jest to model rc godny uwagi i sprawia naprawdę wiele autentycznej radości (zarówno temu małemu, jak i „większemu”) i jest to jedna z niewielu zabawek w pokoju dziecka, która po tak długim czasie jeszcze mu się nie znudziła… i przetrwała rajdy i slalomy z całą swoją prędkością.

Jeśli ktoś zastanawia się nad wyborem zabawki tego typu dla swojego młodego pasjonata lub szuka czegoś dla początkującego w obsłudze zabawki rc (zdalnie sterowana zabawka) malucha – zdecydowanie polecam.