Zazbrajanie dronów MJX

W ofercie naszej hurtowni modelarskiej można znaleźć wiele modeli RC, w których znajdują się także produkty marki MJX. Jest to jedna z bardziej znanych marek produkująca drony dla amatorów latania – także dla dzieci. Jedną z najważniejszych czynności jakie należy przeprowadzić jest przygotowanie drona do lotu, czyli jego zazbrojenie. Zazbrajanie dronów wiąże się z szeregiem czynności, jakie należy wykonać, aby zabawa była w pełni udana

Zazbrajanie dronów od podstaw

Odnosząc się do instrukcji obsługi danego modelu należy w pierwszej kolejności zadbać o to, aby zarówno w modelu RC jak i nadajniku były w pełni naładowane akumulatory. Ważnym elementem przed przystąpieniem do zabawy jest sprawdzenie (najlepiej przez osobę dorosłą) napięcia akumulatora. Uchroni to nas przed rozczarowaniem pociechy rozładowaną baterią w zabawce.

Zazbrajanie dronów MJX
Zazbrajanie dronów MJX

Następną ważną czynnością jest poprawne założenie śmigieł i upewnienie, że wszystkie śmigła nadają się do lotu. W przypadku dronów MJX mamy do czynienia głównie z dronami czterowirnikowymi, chociaż w ofercie sklepu Gimmik można znaleźć także drony sześciowirnikowe. Modele MJX czterowirnikowe śmigła powinny mieć założone, aby ciąg wytworzony przez śmigło był zgodny z kierunkiem obrotu silnika. W modelach sześciowirnkowych przednie i tylne śmigła obracają się w tę samą stronę – procedura opisana jest dokładniej w instrukcjach obsługi tych modeli. Poniższe zdjęcia obrazują poprawnie założone śmigła.

Po wykonaniu powyższych czynności należy włączyć nadajnik oraz model. Następnie obserwować, czy wszystko działa poprawnie i zgodnie z opisem w instrukcji obsługi modelu. Praktycznie wszystkie modele MJX są zazbrajane do lotu w ten sam sposób. Zdecydowanym ruchem należy wychylić lewy drążek (drążek gazu) maksymalnie do góry, a następnie maksymalnie w dół. Nadajnik w obu skrajnych położeniach powinien dać sygnał dźwiękowy poprawnego wykonania zazbrajania. Po tej czynności diody w modelu powinny świecić światłem stałym. Jest to moment gotowości drona do lotu i kolejne wychylenie drążka gazu spowoduje start silników.

Podsumowanie

Przygotowując drona zdalnie sterowanego do lotu należy zawsze pamiętać o każdej z czynności opisanych powyżej. Zawsze sprawdzić i mieć naładowane akumulatory. Pamiętać o poprawnie założonych śmigłach, a także poprawnie wykonywać procedurę samego zazbrajania drona przy pomocy nadajnika. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy przestudiować dokładnie instrukcję obsługi. Modele MJX nieznacznie różnią się między sobą sposobem wykonywania niektórych procedur.