Zawody modelarskie juniorów w Chełmie

Zawody

Jeszcze nie tak dawno, bo w marcu, zdawaliśmy relację z zawodów szybowców halowych. Dziś mamy przyjemność w kilku słowach, jak również zdjęciach krótko opisać XXIII Otwarte Zawody Modeli Latających Swobodnie dla Juniorów Młodszych. Hurtownia Gimmik odegrała rolę partnera zawodów. Zawody odbyły się na świeżym powietrzu, a dokładnie miały miejsce 18 maja na łąkach w Sawinie. Organizatorem zawodów był Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie. Jak sama nazwa wskazuje, w zawodach udział wzięli młodsi pasjonaci modelarstwa. Typem modeli, które zawalczyły o podium były swobodnie latające – czyli tzw. szybowce.

Zawody

Wszyscy zawodnicy, którzy zgłosili się do rywalizacji reprezentowali Centrum Edukacji i Kultury Ciekoty. Przeprowadzono po trzy kolejki startowe w klasach F1A/M, F1H, dziewięć kolejek startowych w klasie F1N oraz jedną kolejkę startową w klasie S6A.

Z

 

Niebezpieczeństwo deszczu wisiało nad uczestnikami – dosłownie. Na szczęście, chmury nie sprawiły żadnych poważniejszych problemów i podczas zawodów nie spadła ani kropla wody. Warunki do lotu były wyśmienite. Do oceny brano pod uwagę 3 najdłuższe loty szybowców, które były oceniane przez komisje sędziowskie.

Zawo

 

Nagrody w postaci: torebek, kubków, długopisów i cukierków z logo sponsora oraz klejów ufundowała hurtownia modelarska Gimmik. Rzecz jasna, organizatorzy imprezy postawili na zdrową rywalizację i sportowe zachowanie, więc nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy zawodów, nie tylko ich zwycięzcy. Najważniejsza wszakże w sporcie jest satysfakcja i dobra zabawa, dlatego też, po skończonych zawodach, wszyscy byli zwycięzcami.

 

 

Pomimo swojej bardzo kameralnej atmosfery, zawody były jak najbardziej udane. Duża tutaj zasługa sprzyjających warunków pogodowych, lecz jeszcze najważniejszą rolę, oczywiście, odgrywała przyjacielska, sportowa atmosfera, pełna zdrowej rywalizacji pomiędzy uczestnikami.