Walkera Furious 215 – premiera drona wyścigowego

Premiera nowego drona wyścigowego ze stajni Walkera zbliża się wielkimi krokami. Czego możemy spodziewać się po modelu Furious 215?

Dron wyścigowy fpv Furious 215

Jak informuje producent, nowy wyścigowy dron to model idealny, który zniesie każdą kraksę, ma świetną kamerę, płytę PDB wbudowaną w ramę, idealne wyważenie i nieograniczoną możliwość rozbudowy.

Furious 215 swoją zdumiewającą zwinność w locie zawdzięcza wydajnemu systemowi elektronicznemu który natychmiastowo reaguje na każdy ruch drążka na aparaturze rc. Dron klasy 215 bez problemu poradzi sobie na torze wyścigowym jak również podczas mrożących krew w żyłach lotach typu freestyle na otwartej przestrzeni.

Walkera Furious 215

Dzięki zaawansowanemu design ramy głównej a jednocześnie swojej prostej i lekkiej budowie, wyścigowy Furious 215 daje praktycznie nieograniczone możliwości rozbudowy DIY.

Regulator (ESC), w który został wyposażony nowy dron wyścigowy, obsługuje protokół oneshot 125/oneshot 42 i charakteryzuje się błyskawiczną reakcją. Quadcopter napędzany jest czterema bezszczotkowymi silnikami 2500kV i wydajnym akumulatorem LiPo 14,8V. Walkera zastosowała śmigła 3-łopatowe 5040 5”.

Prostokątna rama z baterią ulokowaną na górze umożliwia stabilny lot, zaś kompaktowy design pozwala zaoszczędzić wiele miejsca poprzez znaczne skrócenie przewodów. Dzięki obniżeniu kosza baterii do 30mm wyważenie modelu w locie jest idealne. Sama rama nowego drona wyścigowego zbudowana została z bardzo mocnego włókna węglowego, zaś 4 niezależne ramiona o grubości 4mm można szybko odczepić, co znacznie ułatwia transport modelu.

Rama główna Furious 215

Furious 215 to naprawdę niezniszczalna konstrukcja: same połączenia ramy wykonane są z aluminium, silniki bezszczotkowe schowane są we wzmocnionych koszach. Inżynierowie przemyśleli również rozmieszczenie poszczególnych podzespołów, jak chociażby antena fpv. Umieszczona jest ona z tyłu drona a nie tak jak dotychczas na jego wierzchu. Dzięki temu nie ucierpi ona w chwili zderzenia czołowego. Kamera rc znajdująca się w modelu chroniona jest osłoną z włókna węglowego i dodatkowo zabezpieczona poprzecznymi metalowymi słupkami które absorbują uderzenia chroniąc kamerę. Dzięki mocowaniu na kamery sportowe, z powodzeniem zastąpimy oryginalną kamerkę innym popularnym modelem, np. GoPro Hero 4, Hero 5 Session, Xiaoyi&Runcam i inną kompatybilną.

Rama główna Furiousa jest zintegrowana z płytą PDB. Płyta ta jest wkomponowana we włókno węglowe co skutecznie chroni serce wyścigówki w razie kraksy. Wyjścia do regulatorów (ulokowanych na ramionach) zaprojektowane zostały tak, aby skrócić odległość przewodów. Złącze XT60 oraz złącze anteny znajdują się na zewnątrz obudowy, przez co mamy więcej miejsca na akumulator i zyskujemy lepszą transmisję obrazu z mniejszą ilością zakłóceń.

Dron wyścigowy Furious 215

Jakość obrazu transmitowanego z kamery stoi na bardzo wysokim poziomie. Kamera 600TVL daje świetne odzwierciedlenie kolorów nawet podczas lotów o zmroku. W wersji FCC nadajnik fpv ma moc aż do 600mW, co pozwala na transmisję obrazu z odległości aż 1,5 kilometra! Kamera drona charakteryzuje się 130 stopniowym FOV i obsługuje tryb NightVision znany  chociażby z modelu Runner 250 Advance. Dobrym pomysłem było zastosowanie przez producenta skali narysowanej na mocowaniu kamery. Dzięki temu pilot nie musi na ślepo zapamiętywać kąta wychylenia kamery i może ją precyzyjnie ustawić. Jak wiadomo, im większe umiejętności modelarza i wyższa prędkość drona w powietrzu, tym większe jego wychylenie. Ustawienia kamery należy korygować aby podczas lotu obserwować przestrzeń przed dronem, a nie podłoże.

Sercem całego układu jest kontroler lotu F3. Układ ten umożliwia swobodny upgrade oraz tuning całej jednostki, co więcej, wyposażony w protokół PPM/SBUS umożliwia podłączenie zewnętrznego odbiornika rc a tym samym skorzystanie z innej niż fabryczna aparatury.

Symulator Walekra Mr Drone

Jak zapewnia producent, każdy zestaw (BNF, RTF) będzie zawierał kod aktywacyjny i adapter USB umożliwiający podłączenie aparatury do komputera i ćwiczenie swoich umiejętności przy pomocy symulatora lotu Mr Drone (do pobrania TUTAJ).

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem dronów dostępnym w hurtowni modelarskiej Gimmik.net!

Poniżej film prezentujący nowy model w powietrzu: