Twister Car, czyli dyskoteka na kółkach

twister car

Wielu epitetów możemy użyć w stosunku do tego autka, jednak najtrafniejszym z nich byłby… wielofunkcyjny? Niezbyt to ekscytujący termin, ale oddając stan rzeczy właściwy? Jak najbardziej!

 

Efekty, efekty

To właśnie walory wizualne są najważniejsze w tego typu autach (mówimy o zabawkach, a nie profesjonalnych modelach), a nie elektronika lub osiągi i to na nich się skupimy. Jak już zostało wspomniane w tytule – auto to jeżdżąca dyskoteka – dosłownie. Koła oraz kabina są przezroczyste i jednocześnie wypełnione kolorowymi diodami LED. Nietrudno się domyślić, iż podczas jazdy całe oświetlenie zaczyna migać  różnymi odcieniami bardzo ostrych kolorów – różem, fioletem, błękitem i czerwienią. Nie można też zapomnieć o efektach dźwiękowych, które, razem ze światłami, generują taneczną atmosferę.

twister car

Dwa kroki w bok, obrót w tył

Gdyby taką komendę wydać pojazdowi Twister Car, z pewnością do zastosowałby się do niej. Jednocześnie. Przednią oś pojazdu można bez problemu wysunąć oraz obrócić o 90 stopni lub o 180 stopni. W miejscu spojlera umieszczono kolejne dwa koła.  Pojazd, który stanie, na dwóch tylnych kołach nie przewróci się, a pojedzie dalej na kołach, na których się właśnie oparł. W połączeniu z obróconą przednią osią tworzy to bardzo śmieszną karykaturę auta terenowego. Wygląda to dość groteskowo, ale w niektórych autach – im więcej dziwactw, tym większa frajda, zwłaszcza dla najmłodszych.

Wróćmy na ziemię

Warto również zaakcentować inne cechy Twistera – te częściej spotykane w zabawkach i modelarstwie RC. Auto jest w skali 1:12, co przekłada się na 27cm długości. Wynik bardzo dobry jak na zabawkę. Robi się jeszcze lepiej, kiedy spojrzymy na ogromne koła (rzecz jasna, ogromne jak na tę skalę).

twister car

Wiemy już, że są przezroczyste i mienią się całym spektrum ostrych barw. To, że są bieżnikowane, może umknąć oczom niedoświadczonych kierowców. Pamiętajmy, że bieżnik to bardzo ważna cecha, która decyduje o tym, czy auto jest na asfalt, czy też na teren. W przypadku opon gumowych, bieżnikowanych, które widzimy w modelu  możemy bez większego problemu wypuścić go w teren i oglądać, jak odstrasza on okoliczne koty. Rzecz jasna, w zestawie, znajdujemy akumulator wraz z ładowarką, co zwalnia nas z obowiązku dokupowania pudełka baterii AA po skończonej zabawie.

twister car

 

Dobra zabawa dla młodszych oraz starszych

W Gimmik jesteśmy zdania, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zarówno fan modeli spalinowych jak i ktoś lubujący się w śmiesznych zabawkach. Twister Car z pewnością należy do tej kategorii. Jest to autko zwinne, zwrotne, świecące się. Wszyscy wiemy, że najmłodsi kierowcy bardzo lubią moc światełek i nie przejdą wokół samochodu obojętnie. Gorąco polecamy ułożyć Twistera pod choinką. Gwarantujemy, iż będzie on źródłem zabawy i radości.