Syma wprowadza nowe drony – modele z serii X54

W ubiegłym tygodniu zaglądaliśmy do wnętrza pudełka absolutnej nowości na naszym rynku – Symy X54HC. W związku z ogromną liczbą zapytań zarówno telefonicznych jak i mailowych, w dzisiejszym artykule przybliżymy Wam nieco oba nowe modele – X54HC oraz X54HW.

Syma X54HC

Zarówno wersja X54HC jak i X54HW to modele od dawna zapowiadane przez producenta jako nowości IV kwartału 2016. W rzeczywistości, oba te drony zdalnie sterowane to nieco większa i odświeżona wersja znanych z ubiegłego roku modeli z serii X5 i pozornie poza wyglądem ciężko zauważyć jakiekolwiek dodatkowe zmiany. Na pierwszy rzut oka quadcoptery te przypominają drony marki MJX X101, ale tradycyjnie posiadają czytelne logo Syma oraz charakterystyczne dla marki nóżki do lądowania.

Syma X54HW

Co ważne, obie wersje różnią się od siebie. HC to dron z kamerą i funkcją zawisu w powietrzu. HW to dron z transmisją  FPV oraz funkcją zawisu w powietrzu.  X54HW wyposażony został w kamerę o rozdzielczości 0,3 Megapixela (zarówno dla zdjęć jak i filmów) i możliwości transmisji FPV za pośrednictwem WiFi. X54HC to model bez transmisji ale za to z kamerą robiącą zdjęcia o rozdzielczości 2 Megapixeli i nagrywającą filmy w rozdzielczości 1 Megapixela.

Przyglądając się bliżej specyfikacji obu tych modeli rc, niewiele się ona różni od poprzednich wersji jak np. Syma X5SC oraz X5SW. W przeciwieństwie do poprzedników, wyposażone są w możliwość swobodnego zawisu w powietrzu – oba modele posiadają funkcję hover, czyli utrzymują wysokość nawet jeśli puścimy drążki nadajnika. Wyposażone zostały również w tryb headless (tryb inteligentnej orientacji lotu), dzięki czemu nie zgubimy orientacji podczas lotu, bo dron będzie leciał w kierunku w którym wychylimy drążek na aparaturze rc.

Nowa Syma z serii X54

Według zapewnień producenta, zasięg modeli to 30 metrów, zaś czas zabawy na oryginalnym akumulatorze rc LiPo 3,7V 850mAh to 5-7 minut. Sterowanie oczywiście odbywa się za pomocą nadajnika rc pracującego na częstotliwości 2,4GHz więc nie musimy obawiać się o zakłócenia.

Skład zestawu Syma X54

Nowe modele dronów to jedynie początek nowości końcówki roku 2016! Gorąco zachęcamy do stałego obserwowania oferty hurtowni modelarskiej Gimmik.net!

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.