Środki czyszczące MUC-OFF do modeli RC i nie tylko

środki czyszczące muc-off

Produkty marki MUC-OFF pojawiły się w naszej hurtowni nie dalej jak kilka miesięcy temu. Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, iż są one jeszcze nowościami. Jakie to produkty? Do czego możemy ich używać? Dowiecie się w dzisiejszym wpisie

 

Przede wszystkim czyszczenie

Najpierw należy wspomnieć o tym, że środki czyszczące MUC-OFF są przeznaczone głównie do rowerów i innych pojazdów jednośladowych, ewentualnie do samochodów. Czy zatem wyrządzimy krzywdę modelom RC (którymi wszak się zajmujemy) bądź innym urządzeniom, stosując środki tego producenta? Absolutnie nie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować je do modelu RC lub zabawki. W końcu tam też mamy ruchome elementy i również jeździmy w terenie; taki model czyścimy tak samo jak rower, sprawdzamy, czy pomiędzy zębatki nie dostało się nic niepożądanego.

środki czyszczące muc-off

Ale poza tak newralgicznymi elementami jak zębatki, mamy również nadwozie, które może być wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu. W przypadku karoserii warto wypolerować ją na błysk. Preparat Miracle Shine tworzy efekt lustra na karoserii naszego modelu. Ponadto, po naniesieniu na powierzchnię, tworzy on mikroskopijną warstwę ochronną, która stanowi barierę przez skutkami niesprzyjających warunków atmosferycznych (promienie UV, deszcz lub mgła)

środki czyszczące muc-off

Do części aluminiowych, takich jak amortyzatory, wały napędowe, wahacze itp. warto zainteresować się środkiem przeznaczonym stricte do metalu. Odświeżenie wyglądu części metalowych to tylko jedna z cech środka Silicone Shine. Poza tym wypiera on cząsteczki wody, które dostają się pomiędzy ruchome elementy i, tak jak w przypadku środka Miracle, tworzy warstwę ochronną, która w znacznej mierze ogranicza przedostawanie się kurzu i piachu do wewnątrz auta. Preparat jest w 100% bezpieczny dla uszczelek. Jak widać, jest to produkt z o wiele bardziej praktycznym zastosowaniem, niż moglibyśmy się spodziewać.

Smary i preparaty antykorozyjne

Odpowiednie smarowanie jest bardzo ważne w przypadku łańcucha rowerowego. A co w przypadku modeli? Wszakże tam również mamy amortyzatory, zębatki, przekładnie, wały… długo wymieniać. W każdym razie, poruszająca się metalowa część zawsze tworzy tarcie – co wpływa negatywnie na jej żywotność.

Aby zredukować tę siłę, możemy zastosować Smar Lube C3 – jest to smar ceramiczny, który tworzy trwałą powłokę zapewniającą smarowanym komponentom długą żywotność. Zima w pełni, więc niegłupim pomysłem będzie zaopatrzenie się w smar penetrujący, który działa w temperaturach nawet do -50 stopni. Takich temperatur raczej się nie spodziewamy, ale mimo wszystko, zwykły smar zmienia nieco swoje właściwości pod wpływem minusowych temperatur.

Właściwości smarujące ma również preparat MO94. Jest to środek antykorozyjny. Powłoka naniesiona na powierzchnię metalową, nie pozwala przedostawać się cząsteczkom wody do do powierzchni; preparat zapobiega powstawaniu ognisk korozji. Ma to szczególne znaczenie przy silnikach nitro i benzynowych, które – nieużywane przez jakiś czas – potrafią naprawdę paskudnie skorodować. Dodatkowo, MO94 łączy w sobie właściwości smaru i odtłuszczacza – czyści powierzchnię oraz redukuje tarcie.

 

Nie tylko do modeli

W poprzednich akapitach opisaliśmy środki czyszczące MUC-OFF w odniesieniu do modelarstwa zdalnie sterowanego. Nietrudno się domyślić, że skoro producent przeznacza je do rowerów, my do modeli RC – to, ostatecznie, takie preparaty możemy zastosować do wszystkiego. Począwszy od skrzypiących drzwi po, na przykład, silnik kosiarki. Środki te są bardzo uniwersalne, dlatego wcale nie musisz być rowerzystą czy modelarzem, aby cieszyć się czystymi powierzchniami wokół Ciebie.