Runner Advance 1080p vs 800TVL – różnice

Jeszcze przed premierą wyścigowego modelu quadcoptera rc klasy 250 – Runnera 250 Advance, pisaliśmy o różnicach pomiędzy wersją Basic a Advance. Jako, że od premiery minęło już kilka tygodni, a w ofercie hurtowni modelarskiej Gimmik dostępna jest również wersja Advance w kilku konfiguracjach, poniżej przedstawimy różnice między nimi.

Model Advance dostępny w hurtowni modelarskiej Gimmik występuje w dwóch wersjach: RTF1 oraz RTF2. Obie te wersje różną się między sobą tylko i wyłącznie kamerą, która znajduje się w dronie rc. W pierwszej wersji mamy kamerę hd rejestrującą obraz w jakości  1080p (rozdzielczość 1920×1080 pikseli). Zaletą tej wersji modelu rc jest to, że kamera z zestawu posiada slot na kartę pamięci micro SD, dzięki czemu możemy nagrywać obraz i zdjęcia podczas lotu. Kamera ta charakteryzuje się niewielkim opóźnieniem, które jest praktycznie niezauważalne podczas transmisji FPV.

Runner 250 Advance w wersji RTF2 posiada kamerę 800TVL. Skrót ten pochodzi od „Television Lines” (linie telewizyjne) i charakterystyczny jest dla systemów analogowych. Jednostka ta ma uzasadnienie w rozwiązaniach technicznych opartych na skanowaniu liniowym, gdzie rozdzielczość jest definiowana jako maksymalna liczba naprzemiennych linii czarnych i białych możliwych do rozróżnienia w systemie. W odróżnieniu od kamery z wersji RTF1, kamerka ta nie ma możliwości zapisywania obrazu i filmów na karcie pamięci (nie została wyposażona w slot kart pamięci), ale za to nie ma żadnego opóźnienia podczas transmisji obrazu do nadajnika rc, monitora FPV 5,8GHz czy okularów (gogli).

Mam nadzieję, że powyższy materiał pozwoli zrozumieć różnice pomiędzy kamerami 1080p a 800TVL zastosowanymi w Runnerze 250 Advance.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.