Nowość! Monster Truck od VRX

Monster Truck RH1046
Monster Truck RH1046

Lato jest już tylko kwestią czasu, a wraz z nim nadchodzą idealne warunki do zabaw na świeżym powietrzu. Do hurtowni Gimmik właśnie wjechały nowe samochody terenowe typu Monster Truck od firmy VRX Racing. Ten znany producent swoją ugruntowaną pozycję w branży modelarstwa RC zawdzięcza ogromnemu wyborowi pojazdów RC oraz części zamiennych do nich.

Monster Truck od VRX

Monster Truck RH-1046

Dziś prezentujemy Monster Trucka RH1046 w skali 1:10 w dwóch kolorach do wyboru – czarnym i niebieskim. Jest to auto z napędem na cztery koła, które najlepiej spisze się używane na otwartej przestrzeni. Pojazd, pomimo swoich pokaźnych rozmiarów (510x335x300mm) i wagi (3,35kg), osiąga prędkość maksymalną wynoszącą aż 40km/h – dzieje się to za sprawą zastosowania silnika szczotkowego 550 21T i serwa z metalową przekładnią o wysokim momencie obrotowym – 9kg. Udało się osiągnąć kompromis pomiędzy szybkością a wytrzymałością pojazdu. Wzmocniona skorupa nadwozia i mocne plastikowe podwozie ochronią auto przed nieprzyjemnymi skutkami upadków.

Monster Truck RH1046
Monster Truck RH1046

Monster Truckiem sterujemy za pomocą radia pistoletowego 2,4GHz, dzięki czemu nie musimy martwić się o problemy w komunikacji z autem lub o zakłócenia. Natomiast wersja RTR oznacza, że do zabawy potrzebujemy jedynie zwykłych baterii AA (tzw. paluszki) do nadajnika.

Najlepszy teren do jazdy

Biorąc pod uwagę powyższe cechy RH1046 pełnię swoich możliwości osiąga przy pokonywaniu otwartych przestrzeni, na przykład, polnych dróg czy szutrowych podłóż. Prędkość maksymalna i wytrzymałość sprawiają, że pojazd dłużej będzie przebywać w powietrzu, aniżeli na twardym podłożu. Jest to samochód idealny do akrobacji w powietrzu, ale równie dobrze sprawdzi się w terenie, gdyż prowadzi się świetnie. Sporych rozmiarów koła sprawiają, że nie trzeba przejmować się przeszkodami na naszej trasie przejazdu. Pomimo skali 1:10, nawet niedoświadczony modelarz okiełzna bez większych problemów jego moc.

RH1046 został zaprojektowany jako jeżdżący czołg, który w terenie zachowuje się tak jak lodołamacz na wodzie. Nie baczy na przeszkody, lecz je rozjeżdża i pokonuje. Jednak co w przypadku, kiedy doprowadzimy go na skraj jego możliwości? Czy uszkodzony samochód da się uratować? Odpowiedź brzmi – tak. W naszej hurtowni mamy pełen wybór części zamiennych od VRX, które będą pasować do tego modelu, dlatego też uszkodzone komponenty możemy szybko i sprawnie wymienić na nowe tak, by auto znów było w pełni gotowe.

Nasze wrażenia

VRX, jak zawsze, nas nie zawiódł. Nowy Monster Truck ze stajni tego producenta oceniamy na piątkę z plusem. Jest szybki, wytrzymały, przyjazny dla początkujących – doświadczeni również będą czerpać satysfakcję z zabawy tym autkiem. W razie awarii, nie ma problemu, z dostępnością części zamiennych. Dla fanów innych kolorów niż czarny, nasza hurtownia przygotowała pojazd w kolorze niebieskim.