Klej cyjanoakrylowy Magic Glue

Magic Glue klej cyjanoakrylowy- mały pogromca kłopotów

Ile razy w życiu każdej rodziny trzeba było coś po prostu skleić? Pękło ucho od ulubionego kubka, dziecku pękła zabawka lub odpadł jej element i trzeba było rozpocząć natychmiastową reanimację … zabawki oczywiście. A to czasem człowieka coś napadło, żeby stworzyć sobie jakieś samodzielne “handmade” dekoracje w domu typu ramki, obrazki. Wtedy i nie tylko wtedy warto mieć pod ręką klej cyjanoakrylowy.

W ofercie sklepu Gimmik znajdziecie szeroką ofertę klejów kilku bardzo dobrych firm. Jedną z nich jest Magic Glue. Mamy szeroką gamę produktów tej marki I w tym artykule chcieibyśmy zaprosić do zapoznania się z nim oraz … do zaopatrzenia oczywiście 🙂

Klej cyjanoakrylowy gęsty
Klej cyjanoakrylowy gęsty

Klej cyjanoakrylowy zastosowanie

Chyba każdy z nas pamięta reklamę bardzo popularnego kleju cyjanoakrylowego w małej czarnej tubce I hasło o sile klejenia:) Kleje Magic Glue mają dokładnie takie samo działanie- w kilkanaście sekund trwale sklejają metal, szkło, drewno, gumę, plastik, ceramikę I tworzywo EPP. Tylko w przypadku naszych klejów mamy do wyboru różne gramatury, gęstości I inne możliwości niedostępne w przypadku “czarnej mocno reklamowanej tubki”.

Magic Glue jak wygląda?

Magic Glue oferujemy w postaci płynnej o różnych gęstościach, głównie w plastikowych buteleczkach ze szpiczastą końcówką. Proponujemy również w wersji buteleczki z pędzelkiem lub w tubce w postaci żelu. Jak to się mawia- “do wyboru, do koloru”.

Klej cyjanoakrylowy żel
Klej cyjanoakrylowy żel

Jak dzielimy?

Kleje cyjanoakrylowe Magic Glue, na których chcielibyśmy się dzisiaj skupić, możemy podzielić na 3 sposoby.
Przede wszystkim ze względu na gęstość: mamy kleje gęste, o średniej gęstości, rzadkie oraz bardzo rzadkie, a także typu “styro”. Jakiej gętości potrzebujecie, to wszystko zależy od tego, co zechcecie spoić. Najbardziej popularne – patrząc na nasze doświadczenie- są kleje śrdenie oraz gęste.

Innym podziałem są pojemności opakowań. Oferujemy opakowania 20g (przy wszystkich powyższych gęstościach), 50g (przy klejach średnich oraz gęstych). Mamy również buteleczki 100g kleju o średniej gęstości dla każdego, a zwłaszcza dla fanatyków klejenia;) Poza tym jest jeszcze 5g buteleczka kleju z pędzelkiem- przypomina mi to trochę wersję dla pań, ale świetnie radzi sobie z wymaganiami również facetów;)

Klej cyjanoakrylowy średni z pędzelkiem
Klej cyjanoakrylowy średni z pędzelkiem

“Styro” co to za nowinka?

“Styro” jest także kelejm cyjanoakrylowym działającym w klikanaście sekund. Różni się jednak od powyższych tym, że wyprodukowany jest na bazie alkoxy (system charakteryzujący się doskonałą przyczepnością do substratów oraz nie niszczy wrażliwych powierzchni). Przeznaczony jest do klejenia papieru, pianki polistyrenowej, depronu oraz jak sama nazwa wskazuje do styropianu. Więc jeśli macie w planach do klejenia takie powierzchnie- gorąco polecamy.
Przypominamy, że przeciwnie do powyższcyh- nie nadaje się on do klejenia tworzyw I materiałów, jakie spaja zwykły klej cyjanoakrylowy.

Klej cyjanoakrylowy styro
Klej cyjanoakrylowy styro

Nie ma wątpliwości …

że “cyjanoakryle” są niezbędne w każdym domu. Przydają się w wielu sytuacjach w gospodarstwie domowym, garażu I modelarstwie itp. Ogromnym plusem naszych klejów jest wybór pojemności, gęstości I formy opakowania dla precyzji klejenia. Dodatkowo prawidłowo przechowywane NIE ZASYCHAJĄ po pierwszym użyciu, jak to bywa z innymi produktami tego typu. Sami sprawdziliśmy, teraz kolej na Was 🙂

PS. Poza klejami cyjanoakrylowymi Gimmik proponuje inne produkty firmy Magic Glue jak np. Kleje do śrub, kleje typu “epoxy”, żywice epoxydowe, rozlepiacze do klejów oraz bardzo popularne przyspieszacze do klejów w sprayu 200ml. Ale o tym już innym razem 😉