Jak nie lego to co?

Kultowe, znane na całym świecie klocki Lego wydają się idealnym prezentem dla każdego dziecka. Niestety produkty marki, która przez wiele dekad pracowała na swoją renomę, nie należą do najtańszych. Wiele osób zwyczajnie nie stać na ich zakup. Czy mają szansę znaleźć jakąś alternatywę? Czy na rynku wypełnionym podróbkami istnieją godne uwagi zamienniki duńskich oryginałów? I czy wreszcie warto wydawać na nie pieniądze?


Bumblebee Pickup – do zbudowania z klocków – ZDALNIE STEROWANY
Koparka – do zbudowania z klocków

Produkcją zabawek duńska firma zajmuje się od 1932 roku. Początkowo wyrabiano je z drewna. Na przełomowy pomysł – plastikowych cegiełek składanych i łączonych za pomocą systemu gniazd i wypustek – Oleg Kirk Christiansen wpadł ponad dekadę później. Jego koncepcja odniosła sukces i w kolejnych dziesięcioleciach przedsiębiorstwo sukcesywnie poszerzało swój asortyment o nowe zestawy przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Do końca XX wieku unikalny projekt twórcy Lego był chroniony. Legalnie nie można więc było produkować podobnych klocków. Na początku nowego stulecia sytuacja się zmieniła.


Ciężarówka wywrotka – do zbudowania z klocków
Fadroma spychacz – do zbudowania z klocków

Prawo patentowe chroniące wyroby Lego wygasło w 2011 roku. Od tego czasu w sprzedaży pojawiło się wiele nowych klocków, które jakością nie odbiegają od tych dobrze znanych użytkownikom na całym świecie. Co więcej, odpowiedniki są nie tylko świetnie wykonane i podobne z wyglądu, ale również kompatybilne z zestawami Lego. Podobno nawet sam prezes jednego z chińskich oddziałów giganta nie potrafił odróżnić zamienników od oryginału. A zatem skoro rynek oferuje nam równie dobre, a zarazem znacznie tańsze produkty, po co przepłacać?


Przejrzyj naszą ofertę Double Eagle


Producenci, którzy podążają śladami lidera, proponują kolekcje równie urozmaicone i dopasowane do poszczególnych grup wiekowych. W sprzedaży znajdziemy więc zarówno najprostsze modele przeznaczone dla kilkulatków, jak i zaawansowane zestawy dla małych i całkiem dużych konstruktorów, których fascynuje tworzenie modeli helikopterów, samochodów terenowych oraz koparek wyposażonych w mechanizmy, ruchome elementy i akcesoria, mechaniczne napędy, a nawet silniki.