Budowa modelu zdalnie sterowanego – WPL KIT

Model RTR czy budowa modelu zdalnie sterowanego?

Gotowy złożony modele czy samodzielna budowa modelu zdalnie sterowanego podjęcie tej decyzji  może być problemem dla początkującego modelarza. Kilka lat temu nie mieliśmy takiego wyboru lub był bardzo ograniczony, ponieważ były głównie modele w wersji do samodzielnego złożenia. Obecnie znacznie większą popularnością cieszą się modele złożone i gotowe do zabawy. Wynikać to może, iż takie rozwiązania są znacznie tańsze oraz nie pochłaniają wielu godzin poświęconych na zmontowanie modelu.

Powrót do korzeni

Niektórzy producenci jak firma WPL udostępnia swoje modele w obu wersjach, w wersji gotowej do zabawy (RTR) oraz do samodzielnego złożenia (KIT).
Dzisiaj zajmiemy się przedstawieniem pokrótce modeli w wersji KIT wspomnianej firmy, dostępnych w hurtowni modelarskiej Gimmik.net. W szerokiej ofercie sklepu są ciężarówki wojskowe oraz samochody terenowe.

Modele KIT od firmy WPL

W chwili obecnej dostępne mamy trzy różne wersje ciężarówek w skali 1:16 i po dwa kolory każdego modelu. Modele te są kopiami wojskowych ciężarówek z czasów II WŚ i są wykonane bardzo precyzyjnie. Niepowtarzalny i realistyczny wygląd spodoba się każdemu modelarzowi.
Ponadto w ofercie sklepu Gimmik do samodzielnego złożenia mamy dwie wersje modeli terenowych, również w rożnych wersjach kolorystycznych, są także w skali 1:16 o długości 31cm. Samochody te posiadają napęd na 4 koła, sprężynowe amortyzatory, równomierny rozkład masy, pełne zawieszenie i gumowe opony terenowe. Wszystkie te podzespoły zapewniają doskonałą trakcję i stabilność podczas jazdy w terenie.

Zestaw KIT a RTR

W podstawowy skład zestawów KIT wyżej opisanych modeli wchodzi: silnik, serwo, gumowe koła, akcesoria oraz wszystkie części niezbędne do złożenia modeli. A więc mamy tutaj wszystkie części aby mechanicznie zbudować nasz model a potrzebujemy do niego wszystkie komponenty elektroniczne.
Samodzielnie musimy wyposażyć taki model w nadajnik, odbiornik, ESC, akumulator oraz ładowarkę. Wszystkie wspomniane powyżej akcesoria możemy dobrać do swojego modelu w sklepie modelarskim Gimmik.

Modele do samodzielnego złożenia firmy WPL to idealny wybór dla każdego modelarza, niezależnie od stopnia doświadczenia. Dużą zaletą wyboru wersji KIT jest możliwość dobrania do swojego zestawu dowolnych komponentów.  W przypadku uszkodzenia modelu znając jego całą budowę bez problemu będziemy wiedzieli jakich części potrzebujemy i jak sprawnie dokonać naprawy. To jest największa korzyść z samodzielnego budowania takich modeli.