Aparatury pistoletowe FlySky

FlySky to producent znany przede wszystkim z produkcji wysokiej jakości nadajników rc. Z pewnością każdy słyszał o bardzo popularnej aparaturze Turnigy 9X – niewielu jednak wie, że jest to aparatura FlySky TH9X sprzedawana pod innym brandem. W dzisiejszym artykule kilka słów o aparaturach pistoletowych FlySky, które dostępne są już w ofercie hurtowni modelarskiej Gimmik.

Pierwszym nadajnikiem jest radio rc FS-GT2. To dwukanałowa aparatura pistoletowa pracująca na częstotliwości 2,4GHz. W zestawie znajdziemy trzykanałowy odbiornik rc GR3E, dzięki czemu nic nie stanie na przeszkodzie, aby w przyszłości wymienić sam nadajnik na aparaturę 3CH. O tym, że GT2 to nadajnik najwyższej klasy może świadczyć chociażby to, że jest to model fabrycznie dokładany przez producenta Himoto do swoich modeli samochodów zdalnie sterowanych.

Aparatura samochodowa FlySky GT2

Pomimo jego niskiej ceny, nadajnik wyposażony jest w funkcję EPA umożliwiającą ograniczenie prędkości maksymalnej modelu. Funkcję tę szczególnie docenią osoby, które nie mają jeszcze doświadczenia z pilotowaniem modeli rc. Dzięki funkcji dual rate, mamy możliwość kontrolowania maksymalnego promienia skrętu naszego samochodu rc. Jak na wysokiej klasy nadajnik przystało, dzięki odpowiednim potencjometrom wytrymujemy model, zaś rewersy umożliwią nam odwrócenie kanałów. Nadajnik rc wyposażony został w gniazdo DSC (jack 3,5″), dzięki któremu po podłączeniu aparatury do komputera za pomocą kabla FS SM-100 i zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania (VRC software), mamy możliwość trenowania swoich umiejętności prowadzenia pojazdów w domowym zaciszu.

Potencjometry i rewersy aparatury FlySky GT2

FS-GT3B to z kolei radio wyposażone w 3 kanały i ten sam odbiornik, co FS-GT2. Uwagę przyciąga stonowana kolorystyka obudowy przełamana elementami w kolorze chromu a także czytelny i podświetlany wyświetlacz LCD.

Aparatura pistoletowa FlySKy FS-GT3B

Aparatura, posiada również proste i czytelne menu, dzięki czemu nawigacja i dobór odpowiednich funkcji są możliwe błyskawicznie. Nadajnik też wyposażony jest w funkcję EPA (End Point Adjustment) oraz dual rate, rewersy kanałów i gniazdo DSC. Zarówno GT2 jak i GT3B posiadają gumowa nakładkę na koło kierownicy umożliwiającą precyzyjniejsze sterowanie kołami samochodu rc.  Na poniższym menu można zapoznać się z funkcjonalnym menu oferowanym w modelu aparatury GT3B:

Najciekawszą pozycję nadajników pistoletowych firmy FlySky stanowi trzykanałowy model FS-GT3C, również sprzedawany w  zestawie z odbiornikiem GR3E. Czarno-pomarańczowa kolorystyka i estetyczne wykonanie wraz z podświetlanym na biało dużym wyświetlaczem LCD  o wymiarach 96x30mm czynią z tego radia naprawdę mocną pozycję wśród wszystkich aparatur do samochodów rc dostępnych na rynku. Standardowo, radio wyposażone jest w EPA, rewersy, dual rate oraz dodatkowy przycisk trzeciego kanału i gniazdo DSC.

Nadajnik rc FlySky FS-GT3C

Gumowa nakładka na koło kierownicy została tutaj zastąpiona nakładką piankową, przyjemniejszą w dotyku i zapewniającą jeszcze lepsze trzymanie. Co najważniejsze, aparaturę zasila dołączony do zestawu akumulator rc Li-Ion 3.7V o pojemności 800mAh, którego ładowanie odbywa się po podłączeniu nadajnika do portu USB komputera za pomocą dołączonego do zestawu kabla USB. W zestawie znajdziemy również dodatkową wymienną gumową rączkę. Poniższy filmik prezentuje najbogatszą wersję pistoletowego nadajnika FlySky dostępnego w ofercie hurtowni modelarskiej Gimmik:

Jeśli poszukujecie dobrej aparatury do sterowania swoim modelem zdalnie sterowanego samochodu bądź łodzi rc, powyższe trzy pozycje oferowane przez firmę FlySky koniecznie musisz rozważyć przed zakupem!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.