Aktualizujemy firmware aparatury Futaba T6K!

Łatwy zabieg jakim jest aktualizacja oprogramowania pozwala na rozwiązywanie i unikanie potencjalnych problemów które mogły zostać nie zauważone na etapie produkcji, a także w poprzednich wersjach oprogramowania, dlatego warto sprawdzać i instalować najnowsze rozwiązania od producenta.

Poprawa stabilności pracy a także w wielu przypadkach poprawa parametrów to największy plus takich zabiegów.

Jakiś czas temu ukazały się nowe aktualizacje dedykowane do aparatury Futaba T6K które pozwalają na zwiększenie ilości kanałów z 6 do 8, co z kolei pozwoli na wykorzystanie dodatkowych czujników telemetrycznych.

Dziś pokażemy jak krok po kroku poprawić stabilność oprogramowania nadajnika rc w szybki i bardzo łatwy sposób.

UWAGA: Nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na skutek ingerencji w fabryczne oprogramowanie aparatury. Aktualizacji dokonujesz na własną odpowiedzialność!

Przed aktualizacją aparatury pamiętaj aby pakiet zasilający aparaturę był naładowany w ponad 50%.

Do wgrania aktualizacji potrzebny jest tylko komputer, interfejs CIU-2 lub CIU-3, przewód do podłączenia aparatury z interfejsem i oczywiście naszą aparaturę Futaba T6K.

Proces aktualizacji:

1. Zainstaluj sterowniki do twojego interfejsu CIU-2/CIU-3 na twoim PC.

Dla CIU-3: po podłączniu interfejsu pobierz sterowniki poprzez system, wyświetlony zostanie „kreator znajdowania nowego sprzętu”. W tym oknie kliknij przycisk „Odnajdź i zainstaluj oprogramowanie”

Dla CIU-2: Po podłączeniu interfejsu na pasku zadań zostanie wyświetlony komunikat o podłączeniu nowego sprzętu, dla tego urządzenia musisz pobrać sterowniki ze strony producenta.

Aktualizacja nadajnika Futaba

2. Pobierz aktualizację dla nadajnika Futaba T6K z oficjalnej strony producenta.

Firmware Futaba

3. Wypakuj pobrany plik *rar, zostaną utworzone 3 pliki.

Zmiana firmware Fubata T6K

4. Podłącz nadajnik do komputera poprzez interfejs i dołączony do zestawu dodatkowy przewód.

Interfejs Futaba

5. Jeżeli używasz interfejsu CIU-3 włącz aparaturę kombinacją przycisków „END, PLUS” a następnie włącz zasilanie aparatury włącznikiem „ON”

W przypadku kiedy używasz interfejsu CIU-2 kombinacja przycisków to „END”. Następnie włącz zasilanie nadajnika przełącznikem „ON”

T6K Firmware

6. Jeżeli nadajnik jest już włączony wybierz odpowiedni dla siebie plik instalacyjny (dla CIU-3 /CIU-2) z wcześniej rozpakowanego pliku *rar (patrz punkt 3.).

7. Zostanie wyświetlone okno „UPDATE” – wcisnij przycisk „WRITE” a następnie potwierdź, że jesteś pewien przeprowadzenia aktualizacji (przycisk „YES”).

Na wyświetlaczu aparatury będą kolejno wyświetlane komunikaty UPDATE READY a następnie WRITE, w żadnym wypadku nie wyłączaj aparatury podczas aktualizacji.

8. Po zakończeniu aktualizacji twoja aparatura wyświetli komunikat SUCCES, w tym czasie na monitorze komputera potwierdź zakończenie aktualizacji (przycisk „OK”), teraz możesz wyłączyć nadajnik i odłączyć twój interfejs.

Po zakończeniu całego procesu możesz sprawdzić wersję aktualizacji poprzez włączenie zasilania jednocześnie naciskając klawisze + i -.

Aktualizacja jest gotowa i możesz cieszyć się z nowych funkcji twojego nadajnika, pamiętaj tylko aby przed użyciem sprawdzić, czy wszystkie funkcje działają prawidłowo.

Mamy nadzieję, że dzięki naszej instrukcji krok po kroku, każdy poradzi sobie z wgraniem najnowszego firmware od nadajnka T6K. Życzymy udanych lotów i zapraszamy do zapoznania się z ofertą aparatur dostępnych w hurtowni modelarskiej Gimmik.net!